Často kladené dotazy

Co je to IdeaPaint?
Originální nízkoemisní certifikovaný popisovatelný nátěr IdeaPaint CREATE. Dostupný je v klasické bílé barvě WHITE nebo v univerzální průsvitné verzi CLEAR (určený pro barevné podklady nebo tam, kde je cíl zachovat podkladový dekor). Je dostupný v baleních, které aplikací pokryjí 4,65 m2 (50 sq ft) nebo 9,30 m2 (100 sq ft). Na námi instalovaný nátěr IdeaPaint poskytujeme 10ti letou záruku.
Dokážete začít s instalací už zítra?
Můžeme se o to pokusit, ale pravděpodobně to nebude reálné. Jednotlivé projekty máme plánované na týdny dopředu a zároveň se chceme vyhnout zkracování času na realizaci jednotlivých zakázek, jelikož kvalita instalace popisovatelných nátěrů IdeaPaint je pro nás prioritou.
Jaké jsou vaše výhody oproti konkurenčním značkám?
iPAINT s.r.o. garantuje nejvyšší kvalitu při instalaci šetrného nátěru IdeaPaint. U nás se o každého zákazníka stará vždy ten nejlepší tým certifikovaných profesionálů, který má za sebou již cca. 3500 m2 popisovatelných ploch iPAINT (MAGNETIC) za použití originálního nátěru IdeaPaint.
Jak nejlépe čistit a udržovat můj popisovatelný povrch iPAINT (IdeaPaint)?
Stírání: Plochu iPaint stírejte hadříkem IdeaPaint ERASE, hadříkem iPAINT nebo žínkou určenou na bíle tabule (whiteboard eraser). Hadříky je potřeba pravidelně měnit a prát bez aviváže.
Čištění: Jelikož rozpouštědla inkoustu whiteboardových popisovačů vytvářejí v průběhu času zbytkový film, doporučujeme celou plochu IdeaPaint minimálně jednou měsíčně důkladně vyčistit (frekvence čištění závisí na intenzitě používání plochy iPAINT).
Cleaner: Na prodloužení životnosti iPAINT plochy používejte čistící sprej IdeaPaint CLEANER nebo jiný standardní sprej na bílé tabule (whiteboard cleaner).
Na čištění nepoužívejte jiné než whiteboardové čistící spreje (tj. nevhodné jsou všechny čistící prostředky na okna, podlahy, sanitu apod.)
Jak nejlépe vyčistit skvrny od přetrvávajícího inkoustu?
Je-li inkoust whiteboardových fixů na povrchu delší dobu, můžou některé skvrny přischnout a tím je těžší je setřít. Na čištění takových míst používejte IdeaPaint CLEANER a nebo jiný standardní sprej na bílé tabule (whiteboard cleaner). Nemáte-li sprej k dispozici, hadřík z mikrovlákna navlhčete vodou.
Jaké druhy fixů je možné použít na nátěr iPAINT (IdeaPaint)?
Popisovatelná plocha iPAINT (nátěr IdeaPaint) spolupracuje s běžnými ověřenými renomovanými whiteboardovými fixy jako IDEAPAINT, EXPO, LEGAMASTER, EDDING a pod. Je teoreticky možné použít i jiné značky, no vzhledem k jejich různé kvalitě je potřeba je nejdřív otestovat na okraji popisovatelné plochy (test krátkodobé a dlouhodobé stíratelnosti na malé ploše). Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.
Jak nejlíp odstranit skvrny od permanentního fixu?
iPAINT je na sucho stíratelná plocha. Permanentní fixy (popisovače) nejsou proto na popisovaní ploch iPAINT vhodné. Došlo-li omylem k použití permanentního fixu, pokuste se o odstranění tímto způsobem:
1. Místo postihnuté permanentním popisovačem projděte víckrát whiteboardovým fixem (IDEAPAINT, EXPO, LEGAMASTER, EDDING).
2. Po dvou minutách použijte čistý hadřík nebo měkký ubrousek a čistící sprej na bíle tabule.
Může být plocha iPAINT (IdeaPaint) na promítání?
Ano, i přes její přirozený lesk, mnoho zákazníků používá iPAINT (IdeaPaint) doma i v zahraničí na projekce. Doporučené jsou tzv. „short-throw“ projektory („na krátko), případně stolové projektory. Nejlepší způsob, jak minimalizovat odlesk a bílá místa od světelného paprsku je nastavit projektor tak, aby paprsek světla projektoru směřoval mimo běžný směr pohledu (zorného úhlu). iPAINT nepopraská ani nezežloutne ani při dlouhodobém používání těchto projekčních nástrojů. Používáním short-throw projektoru jsme schopni eliminovat slepá místa na obrazu projekce. Náš IdeaPaint používáme jako whiteboard, na který je možné kreslit nebo psát přímo do promítaného videa nebo obrázku. – Dr. Robert Chi, Academic Technology Specialist, the University of Hawaii.
Může být IdeaPaint aplikovaný na magnetický podkladový nátěr?
Většina magnetických podkladových nátěrů vytváří drsný a výrazněji nerovný povrch, a proto není úplně vhodné používat magnetický nátěr jako podklad pro IdeaPaint. Navíc je potřeba počítat s tím, že většinu magnetických nátěrů je potřeba nanášet ve více vrstvách aby se dosáhla potřebná magnetická funkce. Pro ušetření času a peněz doporučujeme profesionální instalaci iPAINT MAGNETIC, kterou si u nás můžete objednat, nebo aplikovat IdeaPaint na kovový povrch (plech, ocel a pod.).
Je možné ohraničit plochu iPAINT?
Určitě! Na instalaci použijte kvalitní malířskou pásku na vnější ohraničení na požadovaný tvar a velikost a následně aplikujte nátěr IdeaPaint. Po odstranění pásky zůstane čistá hranice. Po instalaci mají zákazníci namalované ohraničení různých barev, tvarů, nebo dokonce s hliníkovou, plastovou i dřevěnou obrubou s cílem mít originální popisovatelnou plochu. Možnosti jsou neomezené. K námi instalovaným popisovatelným plochám iPAINT umíme následně zrealizovat i instalaci orámování (z různých materiálu a odstínů barvy).
Může být iPAINT použitý i v exteriéru?
Nátěr IdeaPaint není určený pro užívání v exteriéru a nebyl ani formálně testovaný pro toto použití. Proto není možné uplatnit záruku při aplikaci nátěru IdeaPaint v exteriéru. Je-li IdeaPaint použitý např. na bicyklu a pod., skladujte ho na místech chráněných před vlivy počasí (jako extrémní teploty, vítr a pod.).
NNa jaké povrchy je určený nátěr IdeaPaint CREATE?
IdeaPaint CREATE je určen pro instalaci na hladké nesavé povrchy jako např. sádrokarton, sádrová stěrka, dřevo s povrchovou úpravou, plast, kov, hliník, křídová tabule (Chalkboard) nebo bílá kancelářská tabule (whiteboard). Hladkost aplikovaného nátěru IdeaPaint závisí na hladkosti podkladu, na který se nátěr aplikuje, přičemž jsou zapotřebí vhodné podkladové nátěry. Pro bližší informace ohledně instalace nás neváhejte kontaktovat nainfo@ipaint.sk.
Za kolik dní od instalace můžu začít používat mojí plochu iPAINT?
Plochu iPAINT (MAGNETIC) lze použít po ukončení 7 dní od instalace. Pro výrazné zlepšení její zotierateľnosti za sucha během 1. měsíce jejího používání na konci každého dne popsanou plochu setřete.
Jak dlouho vydrží instalovaný IdeaPaint?
Na námi instalovaný nátěr IdeaPaint (iPAINT) dáváme záruku 10 let v případě dodržení návodu na použití, údržbu a ošetření. Minimální životnost vaší plochy iPAINT se při dodržení pravidel pro čištění a údržbu ploch iPAINT prodlouží.
AJaké produkty a příslušenství si můžu u iPAINT objednat?
Můžete si u nás objednat popisovatelný nátěr IdeaPaint CREATE, popisovatelnou a současně magnetickou plochu iPAINT MAGNETIC, základní nátěr (Primer) určený jako podklad pro nátěr IdeaPaint, stíratelné (whiteboardové) popisovače / fixy IdeaPaint DRY-ERASE MARKERS , utěrky IdeaPaint ERASE, sprej na čištění IdeaPaint CLEANER, držák IdeaPaint MARKER HOLDER, magnetky, „zmizík“ permanentných fixí a pod. Jelikož se nabídka ověřeného doporučovaného příslušenství neustále rozšiřuje, pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.
Máte dotaz?
Ozvěte se nám a my vám rádi odpovíme.